Kategorie

Popis a postřehy, jak vybírat správný typ Hoverboardu. Naše nabídka

6,5" Standard: Tento typ je nejvhodnější pro malé teenagery a velmi hladké plochy. Pro malé teenagery proto, protože stupáky jsou relativně malé a delší ježdění bolestivé pro chodidla. Kolečka jsou velmi malá. Už drobné trhliny v betonu nebo drobné kamínky (3-5mm) jsou nebezpečnou překážkou. I drsný asfalt v obytných zónách se ukázal jako problém. Osobně tento typ nedoporučuji, protože jeho použití je velmi omezené. S ohledem na malá kolečka má ale nejlepší stoupavost.

8,0" Comfort: Tento typ je zřejmě ideální volbou ze všech tří modelů. Máme z testovacích jízd vyzkoušeno, že i kamínky, větvičky, praskliny v asfaltu 5-10mm nejsou až zas tak velký problém. Stupáky jsou větší a pro chodidla po delší době méně bolestivé. Výkon 2x 350W + použitá elektronika + velikost koleček vytváří ideální kompromis pro široké použití. Drsnější asfalt zvládá opravdu dobře. Testovací jezdec 106kg (já) překonává mírná stoupání / klesání zcela bez problémů a výkon motorů je dostačující.

10" Offroad: Tento model disponuje dvěma motory 500W. Velká kola, která je možné dofukovat, opravdu pohodlně jedou i po drsném povrchu, resp. malé zlomy v asfaltu. Velké stupáky jsou pohodlné a Hoverboard se dobře ovládá. Ovšem jen do doby, kdy potřebujete jet do kopce / z kopce. Po rovině to jde zcela bez problému, ale přepákování přes velká 10" kola, trvalé klesání a silné motory dlouhodobě zatíží baterie natolik, že se výdrž baterií dost zkrátí. Zcela jiná situace bude, pokud bude jezdec vážit 50-60kg. Tento model zvolte (při zatížení 100-120kg) pouze pokud se pohybujete převážně po rovině.

Modely Comfort a Offroad mají dobrou vychytávku, a to Bluetooth Reproduktor 5W. Je možné velmi rychle spojit mobilní telefon s Hoverboardem a poslouchat muziku bez sluchátek.

Celkově hodnotím jízdu na Hoverboardu jako příjemnou zábavu, pro někoho je to nová výzva v otázce dovednosti. Naše dvě asistentky zvládly jízdu na Hoverboardech  asi po 1-2ou hodinách. V mém případě jsem asi po 15 minutách byl schopen plynulé samostatné jízdy po hladkém povrchu. Nicméně je nutno přistupovat k jízdě odpovědně. Jestli si myslíte, že to vypadá jako "brnkačka" a odvážně vstoupíte bez další pomoci na Hoverboard a začnete jezdit, tak vás prudký náraz na záda rychle vyvede z omylu. Vybavte se nejlépe páteřovým chráničem, helmou, chráničem kolen, loktů a dlaní. Asi jako na kolečkové brusle. Připravte se po prvních dlouhých jízdách na bolestivá rána. Chodidla a lýtka budete zcela určitě cítit. Po 3-4 ech dnech pravidelného ježdění si ale zvyknete a ježdění na Hoverboardu bude jen zábavou.

Námi otestovaná skutečná výdrž baterií. Nutno podotknout, že cesta byla členitá, cyklistická stezka s táhlým stoupáním i klesáním. Bohužel principielně u Hoverboardu i klesání znamená zvýšenou spotřebu, protože motory musí brzdit. Zkoušeli jsme ve třech osobách o váze 50 / 65 /105 kg. Dá se říct, že dojezd byl nepřímo úměrný váze jezdce. Z výsledku je tedy možné vydedukovat, že jezdec 50kg asi opravdu po zcela rovné trati je schopen ujet výrobcem udávaných 20km. To jsou ale ideální podmínky. Asi něco jako spotřeba evropských aut, kterou není schopen nikdo dosáhnout. Hlavní dojezd je na zelenou kontrolku. Nouzový dojezd je blikající červená kontrolka, výrobce doporučuje v krátké době ukončit jízdu. My jsme vyzkoušeli dojezd do zastavení, což nedoporučuji, jelikož zastavení motorů je náhlé a většinou končí pádem.

Váha jezdce Hlavní dojezd km Nouzový dojezd km Celkový dojezd km
50 kg 10 km 4,9 km 14,9 km
65 kg 9,5 km 2,5 km 12 km
105 kg 6,5 km 1 km 7,5 km


QUAD CENTRUM v Podještědí s.r.o.
Je zakázáno kopírovat jakékoliv části tohoto webu (texty, obrázky). Tyto jsou chráněny autorským zákonem