Kategorie

Nejprodávanější

Nové produkty

Slevy

Sledujte nás na Facebooku

Protlum

Profesionální tlumiče pro sport
Český výrobce s tradicí a zkušenostmi

QUADPROFI.CZ je výhradní smluvní partner pro prodej tlumičů PROTLUM na čtyřkolky.

Podílíme se na vývoji a úpravách tlumičů k maximální spokojenosti koncového uživatele. Tlumiče pro čtyřkolky nabízíme ve třech základních variantách:
Dvouplášťový plynokapalinový bez regulace a nádobky
Plynokapalinový bez regulace s nádobkou
Plynokapalinový s regulacemi a nádobkou (hi/lo, roztah)

Všechny tři typy tlumičů nabízí plnohodnotnou funkci profesionáního podvozku. Rozdílná je pouze možnost individuálního nastavení.

Protlum Dvouplášťový plynokapalinový
Vhodný především jako náhrada originálních tlumičů pro sportovní, rekreační i pracovní čtyřkolky. Lze je použít s úspěchem i pro hobby-závody. Základní nastavení je kompromis mezi komfortem a sportovní jízdou. Při objednávce si ale můžete nechat nastavit tlumiče pro závodní jízdu. Dobře si to ale promyslete, v zápětí se nám zákazníci ozývají, že nejsou takoví závodníci, jak si mysleli a nastavení tlumičů pak vracíme na námi původně stanovený zlatý střed. U oblíbených rekreačních čtyřkolek, jako jsou např. SMC Jumbo 300, děláme podvozek pro pohodlnou pohodovou jízdu. To však nevylučuje svižnou jízdu po polní cestě, protože při vyšších rychlostech podvozek ztuhne. Regulovat lze předpětím pružiny.
ProtlumPlynokapalinové bez regulace s nádobkou
Vhodné pro velkou zátěž, sportovní čtyřkolky pro ostré závody (LTR450, Raptor 700, apod.), nebo těžká ATV (Kingquad, Grizzly, apod.). V zásadě platí totéž, co už bylo řečeno u dvouplášťových tlumičů. Tlumiče lze regulovat předpětím pružiny a tlakem v nádobce. Tlak v nádobce nijak nemění základní charakteristiku tlumiče. Vyšší tlak v nádobce je něco jako druhá pružina uvnitř tlumiče. Se stlačením klade větší odpor. Čím větší tlak, tím silnější je pomyslná pružina uvnitř a opačně. Tlak v nádobce musí být v rozsahu 3-9 baru. Pokud tlak nastavíte pod 2,5 baru, tlumič se v provozu zavzdušní a přestává fungovat. Není ale zcela zničen. Je však nutná repase. Poté tlumič zase funguje jako nový. Tlumiče s nádobkou je možné objednat ve variantě OL(ocelová černá nádobka) a GL(duralová eloxovaná zlatá nádobka). Není žádný rozdíl ve funkci, GL vypadá lépe.
ProtlumPlynokapalinový s regulacemi a nádobkou
Vhodné pro vrcholové sportovce maximální variabilitu při nastavení tlumiče. Regulace obsahuje HI/LO speed tlumení a roztah. Pro různé typy závodní dráhy lze efektivně měnit kompletní nastavení tlumiče.


Tlumiče PROTLUM lze objednat na většinu v současnosti prodávaných čtyřkolek:
Adly Taifun / Huricane 320
CanAm Renegade 800
CanAm Outlander 1000
Dinli 800
SMC Tomahawk 170/200/250
SMC Titan / Captain / Ram 300
SMC Jumbo 250/300/301/302/...
Suzuki LTZ400
Suzuki LTR450
Suzuki LTA700/750 Kingquad
Yamaha YFM250R
Yamaha YFZ450
Yamaha YFM700R
Yamaha Grizzly 700

Kompletní nabídka zde ...

Pokud máte zájem o tlumiče PROTLUM pro vaší čtyřkolku, které ještě nemáme v naší nabídce, lze je po dohodě na zakázku vyrobit. K tomu potřebujeme přistavit čtyřkolku, aby bylo možné tlumiče zkonstrovat a naladit. Tlumiče hledejte v našem e-shopu podle značky a modelu čtyřkolky.

Důležité: V minulosti se objevily nespokojené reakce na fungování těchto tlumičů. Byly to případy, kdy si někdo koupil tlumiče na inzerát jako již použité. Nebylo jasné, na jaký typ čtyřkolky byly tlumiče původně vyrobeny a zřejmě byly použité na čtyřkolku, na kterou jsme tlumiče ještě nevyráběli. Takové tlumiče nemusí vyhovovat zdvihem, útlumy, ani sílou pružiny. Jejich nový majitel nebyl logicky s jejich funkcí spokojen a z jeho strany beznadějnou situaci ventiloval pomluvami na diskusních fórech. Chyba bohudík není na straně tlumičů, ale na straně nesprávné koupě a neznalosti. Prosíme, abyste na tato amatérská vyjádření nebrali ohled. Naše tlumiče jsou vyráběny s největší precizností a s ohledem na různé konstrukce čtyřkolek. To, že lze tlumič na čtyřkolku přišroubovat ještě neznamená, že na takové čtyřkolce bude spravně fungovat! VŽDY používejte tlumiče určené přesně pro konkrétní typ čtyřkolky. Jinak není zaručena správná funkce.