Modul kontroly řazení QPE pro ATV s CVT variátorem

QP-10-0326

Nový produkt

Modul hlídá a doporučuje, kdy správně řadit. Ušetří do budoucna mnoho tisíc korun za opravy.

Více informací

1 ks

skladem

320,65 EUR s DPH

Modul vhodný pro půjčovny čtyřkolek anebo pro vlastní kontrolu správného řazení. Protože i sami uživatelé si ničí převodovku a nevědí o tom.

Popis funkce: Modul hlídá otáčky motoru se zařazeným Neutrálem. Pokud jsou otáčky vysoké (nebo se chtěl řidič omylem rozjet se zařazeným neutrálem), svítí výrazná červená LED. Zhasne, až když otáčky klesnou pod nastavenou hranici (např. 1500 ot. za min.) + čeká dalších 6 sec. Až pak červená LED zhasne, řidič může změnit převodovku na H nebo R (=nehrozí poškození převodovky). Pokud řidič zařadí H nebo R a zároveň svítí červená LED, hrozí poškození převodovky (resp. dochází pravidelně při každém takovém zařazení k malému poškození, které se sice neprojeví ihned, ale postupem času převodovka dříve nebo později přestane fungovat definitivně). V tomto případě procesor zaznamená chybu. Chyby řazení lze posléze při ukončení zápůjčky bezohlednému řidiči odečíst z displaye a každou chybu ohodnotit příslušnou částkou, která později poslouží pro opravu převodovky. Pokud si modul namontujete do vlastní čtyřkolky, můžete si později za každý bod nafackovat.

Lze použít pro všechny variátorové čtyřkolky. Všechny nastavené funkce si procesor pamatuje i při odpojení 12V, včetně prohřešků.

Postup nastavení:
- Samozřejmě podle plánku odborným způsobem zapojit (Kontakty +12V, Kostra, -Netral, +LED, -LED, +snímač otáček, stínění snímače otáček). Snímač otáček jsou jednoduché 3 závity kolem HighVoltage kabelu ke svíčce.
- Tlačítkem SET nastavíte klíčové otáčky. Klíčové otáčky nastavíte tak, že nastartujete motor, ohřejete. V ohřátém stavu ve volnoběhu zařadíte H a lehce přidáváte plyn. Najděte otáčky, kdy už spojka začíná lehce zabírat. Udržujte otáčky, kdy spojka lehce zabírá a stiskněte a držte tlačítko SET až se na displayi objeví (--).
- Modul je připraven k použití.
- V normálním provozním stavu modulu jsou displayi vidět přibližné otáčky motoru
- Stisknutím tlačítka READ se objeví na displayi počet prohřešků.
- Funkce RESET prohřešků je skrytá (tajná)

Rozměry: 66x54x20 mm

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Modul kontroly řazení QPE pro ATV s CVT variátorem

Modul kontroly řazení QPE pro ATV s CVT variátorem

Modul hlídá a doporučuje, kdy správně řadit. Ušetří do budoucna mnoho tisíc korun za opravy.

20 dalších produktů ve stejné kategorii: