Montážní kryt Kaplička tachometru QUAD ATV pro Univerzální tachometr

QPP-100-0508

Nový produkt

Vhodné pro montáž velmi známého tachometru z číny (aliexpress atd). Vhodné řešení jako tuning pro taiwanské třístovky, nebo jako alternativa po havárce. 

Více informací

výroba celého setu trvá asi týden

84,70 EUR s DPH

Vhodné pro montáž velmi známého tachometru z číny (aliexpress atd). Vhodné řešení jako tuning pro taiwanské třístovky (ADLY 280 300 320, JUMBO 300, GAMAX 300, ACCESS 300 atd), nebo jako alternativa po havárce. Samozřejmě při troše snahy lze namontovat skoro kamkoliv. Tachometry výrobci dodávají jen samostatně (i Koso a jiné) a jejich samostatná montáž vypadá dost hnusně. Tachometr si kupte sami, ještě byste mi vyčítali zisk, clo, celní deklaraci, odvod dph, a vytváření rezervy pro případné reklamace. Ale i tak jsem nastavil variantu i s tachometrem. Tento tachometr je velmi povedený, jednoduchá montáž, graficky příjemný a dost to pozvedne pocit při jízdě.

OBSAH BALENÍ: Balení obsahuje pouze plastové díly krytu. Digitální přístroje  a čtyřkolka slouží pouze pro názornost vzhledu a nejsou součástí setu.

S trochou fantazie lze zapojit i poloha páky... N je N, H můžete dát jako 2, a L jako 1. R musíte oželet anebo v panelu udělám místo na červenou kontrolku R.
Teplota se vezme z čidla, plovák nádrže také, kontrolku "Check engine" můžete využít třeba jako kontrolku mazání, pokud je čtyřkolka senzorem vybavena.
Indikátory blinkru se spínají plusem, stejně tak i dálková. Tacho má i dimmer (ztlumení jasu displaye) pro jízdu ve tmě ... to bych možná dal na zvláštní tlačítko, protože musíme jezdit se světly i přes den.

Cocpit - Kaplička samotný/á je můj vlastní výtvor, nejsem designový genius, ale je to lepší než nic. Vyrobeno na 3D tiskárně z ABS (musí to být odolné slunci) takže tisk je velmi náročný (PLA je mnohem jednodušší na tisk ale krásně se vám to na slunci zkroutí). Vzhledem k tomu, že se jich asi neprodá tisíce, tak zůstanu u výroby 3D (a nebudu za statisíce vyrábět formy pro vstřikolis) a bohužel to musí být trochu dražší (tisk ABS je energeticky náročný a je dost vysoká zmetkovistost u takhle velkého dílu). Materiál se povedl udělat pevný, lehce pružný, osobně jsem nadšen.... samozřejmě jsem to primárně vymyslel pro svůj vlastní účel, takže jsem si nemohl odpustit prostor pro přídavný voltmetr a teploměr výstupu CVT. Mě se nápad líbí, tak třeba budete někdo stejného názoru a kapličku si rádi objednáte.    

Základní velikost je cca 27cm šířka, 20cm hloubka, a asi 12cm výška. Jak je z obrázků zřejmé, celá kaplička se stává z více dílů. To ji dělá velmi variabilní, protože lze např do té "sukýnky" udělat výřezy pro řidítka. Takže brumlové, kteří hledají jen důvody, jak to nepůjde, tak jsou vedle jak ta jedle. Na dílu pod tachometrem jsou montážní body, takže tam už pak musí každý koukat si něco vysochat, aby to přidělal k řidítkům. Možná postupem času, podle zájmu nějaké základní držáky udělám, ale nebudu se zabývat kusovkou. 

První reálná ukázka: https://youtu.be/UuGAjQlc1oU 

První zástavba a zkušební zapojení: https://youtu.be/Zx0orhUBMk8 odhalilo defektní regulátor! Ještě to nebylo namontováno, a už se to vyplatilo ;)

Složení krytu tachometru: 

Výměna regulátoru provedena, namontován QP-10-0335 s adapterem. https://youtu.be/N0ByI6WM2XU
Tak jsem nakonec neodolal, a udělal si odbocku od vsech kabelu (na SMC Jumbo 300), co jdou do originalniho konektoru tachometru (Takze vetsina funkci se da primo odvodit od puvodniho konektoru), aby spojeni bylo spolehlive. a pro testovaci ucely plnohodnotne pripojil barevny tachometr. toceno za tmy mobilem. video je hruza.
Ale jsou tam videt vsechny funkcni segmenty, jako jsou blinkry, dalkova, Neutral, a GEAR 1 (namisto F). I se mi podarilo rozbehat otackomer ... a to muselo se chytit na Pickup coilu, co jde od alternatoru. Zaroven jsem vymenil regulator za QP-10-0335 s adapterem. Takze Jumbíčko má teď pořádný regulátor a i kvalitní vodotěsně konektory. Klíčkový plus pro regulátor jsem si chytil na drátu před CDI (s tejně tak i ten Pickup coil, myslím, že to byl modrožlutý na otáčkoměr). Ze začátku si všimnete, jak přidávám plyn a otáčkoměr hezky roste a voltmetr jak zůstává stabilní. Ten voltmetr je ale lepší chytit přímo na baterce, anebo by ještě bylo řešení předřadit velký odpor s kondenzátorem. Voltmetr spolehlivě ukazuje špičky, a občas si to odskočí mimo realitu.
Rozsah teploměru vody musím ještě přeměřit. Už při částečném ohřátí to ukazuje vysokou teplotu.
Palivoměr ukazuje také něco, ale dál jsem to nezkoušel.

Info k tachometru: K tachometru je nyní k dispozici podrobný plnohodnotný český manuál. Takže nemusíte mít obavy, jak to připojit. Objednat možno zde. Skladem zatím žádné nemám, objednám až podle zájmu. Osobně jsem z tachometru nadšen. Jak již nahoře napsáno, drobné problémky se objeví u nastavení rozsahu teploty vody, palivoměru a je třeba udělat držáček na snímač otáček kola. To bude pro každou čtyřkolku jinak, a nelze řešit obecně.

Montážní adapter na SMC JUMBO 300 (301 302 320 atd) již k dispozici. Dostupné na dotaz.

Vyráběno v době Corona-pandemie ... berte to jako smysluplnější strávení času, než si jen stěžovat na celý svět ... ;)
Video-1 vývoj držáku na Gamax 300
Video-2 vývoj držáku na Gamax 300
Video-3 vývoj držáku na Gamax 300
Video-4 vývoj držáku na Gamax 300
Video-5 vývoj držáku na Gamax 300

Video-6 Drátování na Gamax 300


Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Montážní kryt Kaplička tachometru QUAD ATV pro Univerzální tachometr

Montážní kryt Kaplička tachometru QUAD ATV pro Univerzální tachometr

Vhodné pro montáž velmi známého tachometru z číny (aliexpress atd). Vhodné řešení jako tuning pro taiwanské třístovky, nebo jako alternativa po havárce. 

12 dalších produktů ve stejné kategorii: